چند قدم تا راه اندازی کسب و کارهای کوچک آنلاین !!!

زمان تقریبی لازم برای مطالعه1 دقیقه

اجتماعی باشید، به اشتراک بگذارید!

FacebookTwitterGoogleLinkedInPinterest


کسب و کار آنلاین

اگه از کار تمام وقت هفتگی خودت خسته شدی و تصمیم گرفتى کسب و کاری جدید تاسیس کنی اما از نتایج احتمالی این تصمیم می‌ترسی و مطمئن نیستی، توصیه می‌کنم شروع کار رو کمی به تعویق بندازی. چون با این وضعیت موفق نخواهی شد! بهترین کار، ادامه‌ ی شغل فعلی و فعالیت نیمه وقت بر روی کسب و کار جدیدی هست که میخوای شروع کنی ،البته برای مدتی محدود و موقت!

ولی اگه میخوای در کنار کسب و کار الانت یه کسب و کار دیگه ای هم اضافه کنی بحثش جداست و جز مشغله ی بیشتر و خستگی مشکل خاص دیگه ای نداره!

دیدگاه و تصویر ذهنی شما نقش خیلی مهمی در شروع و ادامه‌ ی کسب و کارتون بازی می‌ کنه. اگه اساس کسب و کارتون رو بر پایه‌ ی ترس بزارین شکست خواهید خورد. اما اگه پایه‌ ی اون رو بر یقین و اعتماد به نفس و سخت ‌کوشی بزارین بدون شک موفق خواهید شد!

١-ذهنتون رو برای بازی پیش رو آماده کنین و رشد و توسعه ‌ی نگرش کار آفرینانه رو درون خودتون شروع کنین.

دلیل موفقیت چشم ‌گیر کارآفرینانی مثل بیل گیتس و آلیکو دانگوته این هست که ذهنشون رو مثبت تربیت کردن.یکی از اولین کار هایی که برای کار آفرین شدن باید انجام بدین ایجاد تفکر و ذهنیتی کار آفرینانه هست.

یک توصیه حرفه‌ ای:

کار آفرینی که دیدگاهی کار آفرینانه نداشته باشه هرگز موفق نخواهد شد. بدون چنین دیدگاهی موفق نخواهید بود. باید مهارت‌ هایی مثل رهبری، مذاکره و برقرار کردن رابطه و شبکه‌ سازی با آدم‌ها رو تو خودتون ایجاد کنین.شما همچنین باید برنامه ‌هایی برای شرکت در سمینارهای مربوط به کسب و کارتون تدارک ببینین تا برای کارهای آینده مجهزتر و قوی‌تر باشین.

۲-خودکاری بردارین و طرح کسب و کاری قوی رو طراحی کنین!

برای اداره ‌ی موفق یک کسب و کار کوچیک احتیاج به یک طرح کسب و کار دقیق و قوی دارین. اگه قصد راه اندازی کسب و کار نوپایی رو دارین حتماً به اون احتیاج خواهید داشت.

فراموش نکنین که یک طرح کسب و کار خوب، مبلغ تقریبی که برای شروع به اون نیاز دارین، مبلغی که برای رشد لازم خواهید داشت و مکانی که قرار هست در اون جا کسب و کار برپا بشه رو شامل میشه!

۳. به دنبال همکار باشین؛ شریک یا شرکایی قابل اعتماد و همیشگی!

در تمامی کسب و کارهای نوپا، “همکاری” نکته‌ی حائز اهمیتی هست. در واقع یکی از رموز موفقیت شرکت‌ هایی مثل اپل، مایکروسافت، گوگل و اینتل همین همکاری هست.

اما قبل از انتخاب شریک کاری مطمئن بشین که اون شخص با شما دیدگاه و نظر های مشترکی داره. بدون همکاری دوطرفه کسب و کار شما رشد نخواهد کرد.

یکی از قوانین هوشمندانه‌‎ ی شراکت تجاری، امضای قرارداد انحلال شراکت هست. به این دلیل که اگر احیاناً همه چیز بر وفق مراد پیش نرفت راه خروجی منطقی و مناسبی برای شما باقی بمونه.

۴-از اول تمام وقت شروع نکنین. کسب و کار جدیدتون رو نیمه وقت شروع کنین.

پس از طی برداشتن قدم ‌هایی که تا الان گفته شد، گام بعد شروع نیمه وقت کسب و کار مورد نظرتون هست. من همیشه بر اهمیت این نکته برای کارمندان تأکید می‌کنم. حقیقت این هست که خیلی از ماها برای برپا کردن کسب و کار خودمون برنامه ‌ریزی می‌کنیم ولی همه ‌ی ما آمادگی بلند شدن و راه افتادن یک باره رو نداریم!

۵. صبر نکنین تا همه چیز تیره و نا امید کننده یا شیرین و کامل به نظر برسه! هرچه سریع تر کارتون رو “شروع” کنین!

به اینکه اگه کسب و کارتون رو شروع کنین چی میشه یا اگه شروع نکنین چه اتفاقی رخ می‌ده فکر نکنین!

واقعیت این هست که برای “شروع” فرآیند راه‌اندازی کسب و کار نیازی به پول ندارین. در واقع اصلاً به منابع مادی احتیاج ندارین؛ تنها باید مصمم باشین و دارای ذهنی مثبت. کسایی که این دو ویژگی رو دارن در کسب و کار خودشون پیشرفت می‌کنن!

اگه سرمایه‌ ی شما کافی نیست ذهنتون رو درگیر نکنین، با اون چیزی که همین لحظه دارین “شروع” کنین!

یادتون نره که کار آفرینان مطرح دنیای اینترنت مثل برایان کلارک (Brian Clark)، درن روز (Darren Rowse)، بامیدل اونیبالوسی (Bamidele Onibalusi)، مایکل چیبوزور (Michael Chibuzor) و جان چو (John Chow) وقتی کسب و کار آنلاینشون رو شروع کردن سرمایه‌ ی کافی و لازم در اختیارشون نبود و با همون مقدار کمی که داشتن شروع کردن پس شما هم میتونین !

۶. تقسیم کار کنین

راه ‌اندازی و پیگیری امور یک کسب و کار نوپا میزان زیادی از وقت و انرژی شما رو به خودش اختصاص میده و نیازمند کار و تلاش زیادی هست .

قدم بعدی برای شروع کار، تخصیص بهینه‌ ی زمان هست.

چند ساعت از روز رو به کار کردن بر روی کسب و کار شخصی خودتون اختصاص میدین ؟

آیا می‌خوایت کسب و کارتون رو آخر هفته ‌ها مدیریت کنین؟

باید به این سؤال ها جواب بدین.

به یاد داشته باشین اگه می‌خواین کسب و کارتون دوام داشته باشه، باید برای ساختنش زمان بزارین.

این جا جایی هست که شرکای شما وارد داستان میشن. اگه شریکی دارین وظایف رو تقسیم کنین و دائم به خودتون یادآوری کنین که نسبت به موفقیت یا شکست هر تکلیف مسئولیت اون رو قبول کنن!

٧- افسرده نشین؛ مقاوم باشین و رو به جلو حرکت کنین!

راه‌اندازی کسب و کاری نوپا مثل آب خوردن نیست! واقعاً نیازمند به کار سخت و سنگین هست. اما به یاد داشته باشین که هر چقدر مسیر، پر استرس و سخت شد تسلیم نمیشین.

اگر احساس کردین که از نظر روحی تحت فشار و دچار اضطراب هستین، شرایط سخت و پر استرسی که کارآفرینانی هم‌چون لری پیج (Larry Page)، دیوید فولی (David Filo) و مایکل دل (Michael Dell) کارشون رو در اون شروع کردن به یاد بیارین.

از این آدم ها برای خودتون مدل و الگو درست کنین.

از اشتباهات اون ها درس بگیرین و مطالبشون رو بخونین. این سریع ‌ترین راه موفقیت و توسعه ‌ی کسب و کار نوپای شماست.

مطالب مشابه:

3 thoughts on “چند قدم تا راه اندازی کسب و کارهای کوچک آنلاین !!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *